Eksik dişler, daha yaşlı bir gülüşe sahip olmanıza neden olabilir ve diş kaybından sonra ortaya çıkan kemik kaybı, bu yaşlı görünüşü daha da kötüleştirebilir. Neyse ki, implantlar sayesinde hem estetik olarak, hem de yapısal ve işlevsel olarak tekrar sağlam, eksiksiz ve genç bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Dental implantlar yapay diş kökleri gibi davranırlar. Yani, çene kemiği implantın titanyum yüzeyi ile güçlü bir bağ oluşturabilir ve implant hastanın çenesine gerçek bir diş gibi yerleşir. Protez restorasyonu desteklemekle kalmaz, aynı zamanda çene kemiğinin stabilize edilmesine yardımcı olur, bu da erken yaşlanmış bir görünüme neden olan kemik kaybını önler.

All – On – 4 İmplant

Tamamen dişsiz hastalar için “All-on-4” diye adlandırılan prosedür mükemmel, gerçekçi bir tedavi çözümü olabilir. Bu tedavi yaklaşımında, periodontist tüm protez kemerinin sabitlenmesi için çene içine sadece dört diş implantı yerleştirir.

Bu dört diş implantı, çenede kemiğin daha kalın olduğu ve erozyonunun aşamalı olarak ilerlediği, ön tarafa doğru yerleştirilir. Bu nedenle, geleneksel takma dişlere sahip olan ve sonuç olarak kemik kaybına uğramış hastalar bile, “All-on-4” yöntemi için iyi birer aday olabilirler.

Diş etlerini ve altta yatan kemik yapılarını etkileyen problemlerin tedavisinde, yeterli bilgi ve deneyime sahip bir periodontist, implant tedavisi için ideal bir uzmandır. Bu tür uzmanlar, implant yerleşimi için yeterli olduğundan emin olmak ve tedavinin uzun vadeli başarı olasılığını arttırmak için kemik kalitenizi değerlendirebilir. Ayrıca, herhangi bir aktif diş eti hastalığı mevcutsa ve implant yerleştirilmeden önce tedavi edilmesi gerekiyorsa, periodontist bu tedaviyi de gerçekleştirebilir.

Dişeti hastalığına bağlı diş kaybına uğramış hastalar, implantlarının ömrünü uzatmak açısından da takip ve tedavi için bir periodontisti tercih etmelidirler.

Diş kaybı, olduğunuzdan daha yaşlı gözükmenize neden olur. Gülüşünüzü yeniden canlandırmak ve gençliğinizi geri kazanmak için olası bir çözüm olarak diş implantlarını düşünün. Bu tedavi seçeneği hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.