Hastalar diş implantı yaptırmayı düşünüp bir hekim arayışına girdiklerinde, genellikle akıllarında birçok soru ve bulunacak birçok bilgi vardır. Bu yazıda, diş implantları hakkında çok da bilinmeyen birkaç bilgiyi paylaşacağız  sizlerle.

Eksik dişlerin tamamen restore edilmesi

Dental implantlarla eksik dişler tamamen restore edilebilir çünkü bu protezler dişin hem taç kısmının hem de kök kısmının restore edilmesini sağlarlar. Yapay dişin bir kök gibi sabitlenebilmesi için çeneye titanyum çubuklar yerleştirilir. Dental implant, doğal dişin benzer bileşenlerine sahip protez ve köprülere sahip olma açısından kalıcı restorasyon seçeneğidir.

Komşu dişlerde herhangi bir değişiklik yapılmaz

Dental implantların önemli bir avantajı da, bitişik veya komşu dişlerin değiştirilmesinin gerekmemesidir.  Örneğin, diş köprüsü yapılırken, bunları desteklemesi için bitişik dişlerde de bazı değişimler yapılır. Dental implantsa gerçek dişin tam bir kopyası gibi olduğu için bitişik veya komşu dişlere herhangi bir işlem yapılması gerekmez.

Dental implantın sağlığa faydaları vardır

Dental implantlar, çenede sağlıklı kemik oluşumuna yardımcı olur ve diş etlerine kan akışını destekler. Uzun süre dayanıklıdırlar ve eksik dişlerin neden olduğu kemik dokusundaki bozulmalarla savaşmaya yardımcı olurlar.Ayrıca, dental implantlarınızın bakımı, doğal dişleriniz ile aynıdır : günde en az iki kez fırçalayın, günlük diş ipi kullanın ve düzenli olarak diş hekiminizi ziyaret edin. Yani implantlar doğal dişlerle aynı günlük bakımı gerektirdiğinden, ağız hijyenine dikkat etmeye teşvik edebilirler.

Uygun fiyatlı ve kalıcı bir seçenek

İnsanlar genelde implantların uygun fiyatlı olmadığını düşünürler. İlk aşamada pahalı gözükseler de, uzun vadede düşünüldüğünde çok uygun fiyatlıdırlar. Doğru şekilde bakıldığında dental implantlar bir ömür kullanılabilirken, diğer benzer restorasyonların zaman içinde yenilenmeleri gerekir. Her iki seçenekle ilişkili kısa ve uzun vadeli masraflar düşünüldüğünde, dental implantlar oldukça ekonomik bir alternatiftir.

Dental implantlar hakkında sorular

İmplant yaptırmayı düşünüyorsanız ve bunlar hakkında merak ettiğiniz başka konular da varsa, kliniğimizi arayın. Uzman kadromuzla biz, her zaman sorulara cevap vermeye ve en güzel gülüşe kavuşmanız için seçenekleri keşfetmenize yardımcı olmaya hazırız. Unutmayın ki dişler hayati öneme sahiptirler. Bu yüzden eksik bir dişiniz varsa bize ulaşın !