Gülümseme birçok insanın size baktığında gördüğü ilk şeydir ve çoğu zaman da güzel bir gülümseme öne çıkan bir özelliktir. Dişlerin bazı kusurları ise bazı kişilerin gülüşünü saklamasına neden olur. Rahatlıkla gülmekten kaçınmak uzun zamanda bir alışkanlığa bile dönüşebilir. Örneğin lekeli ve sararmış, kırık, çarpık veya ayrık dişler en sık görülen şikayetlerin bazılarıdır.

Günümüzde ilerleyen estetik diş hekimliğinin sunduğu imkanlar, bu tür problemlerin hızlı ve kolay çözümüne olanak sağlıyor. Laminate veneer (yaprak porselen) uygulaması, diş estetiği konusunda çok başarılı bir yöntemdir. Son yıllarda sıklıkla tercih edilen bu uygulamanın, öne çıkan 10 özelliği şöyledir:

  1. Laminate veneerler, ince yaprak porselenlerdir. Metal desteği yoktur. Saydan ve ince yapısı, doğal diş görünümüne en yakın görüntünün ortaya çıkmasını sağlar.
  2. Dişlerinizle uyumlu renk tonunda yapılabileceği için ihtiyacınız kadar dişe yapılabilir, kendi dişlerinizle uyum sağlar.
  3. Dişler zamanla yaşlanır, düzenli ağız hijyenine rağmen minede meydana gelen aşınmalarla beyazlığı ve parlaklığı azalır. Laminate veneer ise renk değiştirmez, beyazlığını ve parlaklığını korur.
  4. Dişler zaman içinde yeme içme alışkanlıklarına bağlı olarak artan şekilde sararır ve lekelenir. Yaprak porselenler ise lekelenmez.
  5. Bakımı kolaydır. Düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı ve rutin diş hekimi kontrolleri ile normalde 10 sene kadar olan kullanım süresini 15 seneye çıkarmanız mümkün olabilir.
  6. 7-10 gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilen bir tedavidir. Ortodonti süresi uzun gelen ve tedaviye uygun çapraşık dişlerde de bu süre aynıdır.
  7. Dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak uygulanan yaprak porselenler dişlerinizi korur.
  8. Kırık, aşınmış, aralık ve lekeli dişlere yönelik en doğal ve estetik görünüm sunan uygulamadır.
  9. Kısa sürede kendi dişleriniz gibi hissedeceğiniz uyumlulukta bir tedavidir.
  10. Kişiye özel yapılan tasarımlarıyla, yüzünüze, yaşınıza, cinsiyetinize ve beklentilerinize uygun en iyi sonucu almanızı sağlar.

Diş Tedavileri

Deneyimli ekibimizden bilgi ve Dr. Mehmet Kazandı’dan randevu almak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Al