All-on-4 implant : Tamamen restore edilmiş bir gülüş için bekleme sürenizi kısaltın

Eksik dişlerinizin restore edilme süresini kısaltmak istemez misiniz ? Fark edilmeyen bir gülüşle yaşamaktan sıkılmadınız mı ? Neyse ki, normal implantlar ve protezler gibi All-on-4 tekniği de diş kaybıyla ilgili, fakat onlardan farklı olarak bir günde tamamlanabilen bir prosedürdür. Dental implantlar tarafından desteklenen protezler kullanıldığında, hasta, çene kemiğine sabitlenmiş bu restorasyonların tadını bir ömür boyu çıkarabilir. Kliniğimiz, diş kaybından şikayetçi olan hastalar için seçenek olarak All-on-4 tekniğini sunuyor!

All-on-4 nedir ?

All-on-4 dental implantlar ile dişlerin kaybolan köklerinin yerine, dental implantlara sabitlenmiş protezler, eksik dişlerin yerine yerleştirilir. Bu yöntem, dental implantlar ile diş etlerinin yüzeyinin altına protezleri sabitleyerek oral işlevi iyileştirir. All-on-4 ile hastalar, özellikle de geleneksel protezlerle karşılaştırıldığında, takma dişler olmadan çeşitli gıdalarla dolu dengeli bir diyetin tadını çıkarabilir. All-on-4 için implantlar, protezin tam ağırlığını destekleyecek şekilde stratejik olarak yerleştirilir. Yani, implantlar, protezlerin en uygun şekilde desteklenmeleri için periodontist tarafından çok hassas yerlere yerleştirilir.

All-on-4’un avantajları nelerdir ?

All-on-4’un hastalara sunduğu birkaç benzersiz avantaj vardır. İlk olarak, dayanak noktası olarak kullanılan dental implantlar, protezin stabilitesini büyük ölçüde arttırır. İmplantlar sabitlendikten sonra, hastalar yemek yerken veya konuşurken takma dişler gibi hareket etmezler. İkincisi, dental implantlar çene kemiğini sağlıklı ve aktif tutar, bu da hastaların genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Kemik dokusundaki bozulma azalır ve protezler çok uygun bir şekilde yerlerine otururlar.

All-on-4’la gülüşüm doğal gözükecek mi ?

Günümüzdeki protezler, dayanıklılık, işlevsellik ve görünüm bakımından geçmişteki protezlerden farklıdır. Porselen ve pembe akrilik gibi gerçeğe yakın materyallerden çok kesin ölçümler kullanılarak yapılırlar. Porselen mükemmel bir şekilde doğal dişlerin görünümünü taklit ederken, takma dişlerin akrilik bazları diş etlerine sorunsuz bir şekilde yerleşir. All-on-4’la gülüş hem güzel hem de pratiktir.

Diş yenileme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi ve All-on-4 hakkındaki sorularınızı yanıtlamak için, sizi kliniğimize davet ediyoruz.