Gülüşünden memnun olmayanlar ya da dişlerinde problemleri olanlar, diş estetiği ile kişiye özel güzel bir gülüş için, bu uygulamadan faydalanmalıdır. Son yıllarda estetik gelişmelerin faydalanıldığı alanlar arasında diş hekimliği de bulunmaktadır. Unutulmamalıdır ki, dişler gülüşü, gülüş enerjiyi yansıtır.

Diş estetiği nedir?

Diş ve diş etlerindeki sorunların giderilerek, estetik açıdan değerlendirilip, yeniden şekillenmesine denir. Bunların içine yüz yapısı, ağız şekli, diş ve diş etleri bakımı gibi konular da girmektedir. Mutlaka uzman estetik diş hekimleri tarafından yapılması gerekir. Estetik diş hekimleri daha çok diş, diş eti, yüz ve çenenin yapısı ve birbirleriyle olan uyumuyla ilgilenir.

Diş estetiğine nasıl karar verilir?

Hastanın talepleri dinlenilerek, genel bir muayene edilir. Dişlerin yapısı, diş etlerinin durumuna bakılır. Daha sonra anatomik yüz yapısıyla birlikte farklı açılardan fotoğraf çekilir. Bu fotoğraflar bilgisayar ortamında yapılabilecek en uygun tasarımla hasta ile paylaşılır. Hasta bu görüntülerden sonra kararını verdiğinde diş estetiği ile kişiye özel güzel bir gülüş için tedaviye başlanır.

Diş estetiği ile dişlerin şekli, kişinin gülüşü ve yüzündeki ifadenin değiştirilmesi mümkündür. Sağlıkla estetiğin buluştuğu diş estetiği hastalara olumlu bir etki katmaktadır. Diş estetiği mutlaka sağlıklı dişler üzerinde yapılmalıdır. Doğal olmayan diş estetiklerinde hasta üzerinde uygulamalar hoş bir görüntü yaratmayacaktır. Diş estetiğinde hastanın diş ölçüleri alındıktan sonra laboratuvar çalışmaları başlar. Her aşama model kalıplar üzerinde provalar yapılarak geçilir. Bunun sonunda yapılacak işlemler belirlenir. Her provanın atlanmadan yapılması önemlidir. Son görünüme ulaşmak için bu provalar kılavuzluk yapmaktadır.

Diş estetiğinden hangi durumlarda yararlanılır?

  • Gülerken dişlerinizin görünmesinden memnun değilseniz
  • Resim çekilirken gülümsemekten kaçıyorsanız
  • Dişlerinizin renginde beyazlık yoksa
  • Güldüğünüzde rahatsız oluyorsanız
  • Gülerken dudaklarınızın ve diş etlerinizin birbiriyle güzel bir uyum içinde olmaması
  • Dişleriniz arasında boşluklar varsa
  • Dişlerinizde çarpıklık veya düzensizlik varsa

Ön dişlerde fazla olan dolgu ve kırıklarınız varsa diş estetiğinden faydalanabilirsiniz.

Diş estetiği, daha çok ön dişler olmak üzere tüm dişlerde yapılabilmektedir. Küçük dokunuşlar ile büyük farklar yaratmak diş estetiği ile mümkündür. Günümüzde diş estetiğinde gelinen son noktada hastaların bütün istekleri gerçekleştirilebilmektedir. Diş estetiğinde amaç doğal ve güzel bir görüntü yakalamaktır. Burada önemli olan tıbbi kurallar kullanılarak,kişilere yakışan en güzel gülüş ifadesini oluşturmaktır.

Gülüş tasarımı fiyatları için bilgi alın.