Diş tedavileri, hastalarımızın genellikle kaygı sebebiyle ertelediği tedaviler arasındadır. Özellikle dentofobisi olan hastaların ağız ve diş tedavileri gecikebilmektedir. Bilinçli sedasyon tam bu noktada devreye giren bir yöntemdir.

Diş tedavisi olan hastaların, korku ve kaygılarını rahatlığa dönüştüren, tedavi konforunu arttıran bir uygulamadır. Hem çocuklar hem yetişkinler için son derece güvenilir bir teknik olan bilinçli sedasyon, saf oksijen ve nitroz oksitin birlikte verilmesidir. Hastanın soluduğu nitroz oksit, tedavi süresince rahatlama sağlar. Diğer bir ismi “Gülme Gazı” olan nitroz oksit, diş hekimliği ve daha bir çok tıp alanında, tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

İnsan sağlığına hiç bir olumsuz etkisi bulunmayan nitroz oksit, kullanılan en güvenilir sakinleştiricidir. Kullandıktan kısa bir süre sonra etkisi geçer ve vücuttan atılır. Çeşitli kronik rahatsızlıkları olan hastalarda da güvenle kullanılabilir.

Tedavi sırasındaki etkisi, anesteziyle karıştırılmamalıdır. Bilincinizin tamamen açık olduğu tedaviniz sırasında, duyu organlarınız aynı şekilde çalışmaya devam eder. Tek etkisi kolay ve rahat bir tedavi deneyimi sunmasıdır.

Çocuklar üzerinde de güvenle kullanılabilen bilinçli sedasyon, bir kaç dakika içinde etkisini gösterir ve tedavi sonrası yine bir kaç dakika içinde etkisi geçer. Tedavinize uygun sedasyon seviyesini diş hekiminiz kolayca ayarlayabilir. Özellikle diş hekimi korkusu (dentofobi) olan hastaların, tedaviden mutlu ayrılmalarına ve korkularını yenmelerine yardımcı bir uygulamadır.

Ağız ve Diş Sağlığı

Deneyimli ekibimizden bilgi ve Dr. Mehmet Kazandı’dan randevu almak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Al