Diş eksikliğinde implantlar tek seçenek olmasa da, en iyi seçenektir. Diş implantı, eksik dik köküne yerleştirilen yapay diş köküdür. Çevreleyen kemikle birleşen implant, üzerinde yerleştirilen protezin de güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar.

İmplant yaptırmanın faydalarını 10 başlıkla ele alabiliriz.

  1. İmplantlar doğal dişe benzer. Görüntü olarak kendi dişlerinizden ayırt edilemezler.
  2. Doğal diş işlevi görür ve size de kendi dişiniz gibi hissettirir. Bakımı da kendi dişleriniz gibidir, diş ipi ve fırçalama yeterlidir.
  3. Diş implantları çok dayanıklıdır. Başarı oranı yüzde 98 oranında olan implantlar, ağız bakımı ve düzenli doktor kontrolleri sayesinde ömür boyu kalıcılık sağlayabilir.
  4. Yaşam kalitenizi arttırır. Yeme içme konusunda doğal diş gibi hissettiren implantlar konforlu bir deneyim sunar.
  5. İmplantlar diğer tedavilere kıyasla maliyetli bir tedavi gibi görünse de, hayat boyu kalıcı bir yöntem olması, ilerleyen yıllarda defalarca yapılacak tedavilere kıyasla uygundur.
  6. Kemik kaybını önlemeye yardımcı olur. Çene kemiğiyle kaynaşan implant, kemiğin stabil ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
  7. İki ve daha fazla diş eksikliğinde, diğer dişlerin ve çene kemiğinin doğru konumlanmasa yardımcı olur. Klasik protezlerden çok daha destekleyicidir.
  8. Özgüveninizi yükseltmeye destek olur. Diş eksikliği konuşurken gülerken özgüven eksikliğine sebep olur. Köprü ve protezler implant kadar doğal ve başarılı sonuç vermeyebilir. İmplantın doğal görüntüsü ve hissiyatı kişinin kendine olan güvenini arttırır.
  9. Diğer diş değiştirme seçenekleri, eksik dişin çevresindeki dişlerin zayıflamasına sebep olabilirken, implant doğal bir diş gibi davranarak, komşu dişlerin sağlığına zarar vermez.
  10. Kalıcılığı ve başarısı tüm dünyada yapılan sayısız cerrahi uygulama kanıtlanmış, eksik dişlerle ilgili sağlık ve estetik açıdan tatmin edici sonuçlar veren, çok yaygın bir prosedürdür.

Diş Tedavileri

Deneyimli ekibimizden bilgi ve Dr. Mehmet Kazandı’dan randevu almak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Al