Laminate veneer, dişin görünümünü iyileştirmek için, dişlerin ön yüzeyine kalıcı olarak yapıştırılan, ince yaprak porselenlerdir. Dişlerin yapısal sorunlarına, çatlak, kırık, aralık dişler gibi sorunlara ve kalıcı renk değişimlerine estetik bir çözüm sunar.

Sıklıkla tercih edilen kozmetik diş uygulamaları arasında, estetik bakımdan en başarılı sonucun alındığı laminate veneer tedavisinde simetrik, doğal, kişiye özel bir gülümseme hedeflenir. Gülüş tasarımı ile özellikle gülümserken görünen ön 6-8 dişe uygulanabileceği gibi, daha az veya çok sayıda dişe de, ihtiyaca ve beklentiye göre uygulanabilir.

Porselen Laminate Veneer Kaplamanın Faydaları Nelerdir?

Elbette en önemli faydası diş görünümdeki iyileşmedir. Gülüşün insan ilişkilerindeki rolünü düşününce bu elbette azımsanmayacak bir etkidir.

Lamina diş tedavisi, aşağıdaki problemlerinde çözümünde tercih edilir:

  • Kırık, yontulmuş, aşınmış dişler
  • Beyazlatmaya cevap vermeyen renk değişiklikleri
  • Boşluk ve aralık dişler
  • Küçük dişler
  • Ortodonti gerektirmeyen diş çapraşıklıkları gibi.

Ortalama 10-15 sene gibi bir ömre sahip olan laminate veneer, bir çok diş sorununa uzun vadeli çözüm sağlar.

Lamina Diş Tedavisi

Diş estetiğiyle ilgili bir tedavi yaptırmaya karar verdiyseniz, öncelikle diş doktorunuzla bir ön muayene ve görüşme randevusu almanız gerekir. Yapılan muayene ve röntgen ile görüntülemenin ardından dişleriniz değerlendirilir. Ağzınızda diş eti hastalığı, çürük diş, kanal tedavisi gerektiren diş tedavisi gibi sorunlar varsa, önce dişlerin sağlığına kavuşması için gereken tedaviler yapılır. Sonrasında laminate veneer için hazırlık aşamasına geçilebilir.

Gülüş tasarımı tamamen size özel, yaş, yüz biçimi, cinsiyet gibi özelliklerinizle uyumlu bir gülümsemeyi hedefler. Ölçü alındıktan sonra ortalama 7-10 gün süreyle tamamlanan tedavi sonrasında, kısa sürede kendi dişleriniz gibi hissedeceğiniz yeni dişlerinizle günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Dişten minimum maddi kayıpla (hatta bazı dişlerde hiç aşındırma yapılmadan) uygulanan, laminate veneer dişlerin kullanım süresi ortalama 10 sene olmakla birlikte, 10-15 sene süreyle kullanılabilen, uzun vadeli bir diş estetiği tedavisidir.

Laminate Veneer Tedavisi Hakkında Merak Ettikleriniz

Diş Tedavileri

Deneyimli ekibimizden bilgi ve Dr. Mehmet Kazandı’dan randevu almak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Al