Gülüş tasarımı, diş hekimliğiyle sanatın birlikteliğinden ortaya çıkan, size özel ideal gülümsemenin tasarlanmasıdır. Diş hekimleri yeni gülümsemenizi planlarken, sağlıklı ve doğal bir görünüm elde etmeye önem verdiği kadar, sizin kişisel beklentilerinizi de dikkate alır. Elbette tamamen sizin fiziksel özelliklerinizle bütünleşen, yaşınıza, cinsiyetinize, yüz biçiminize ve hatta karakterinize uygun bir gülümseme, diş hekimi ve hasta için son derece memnuniyet verici bir sonuç olacaktır.

Dişlerin estetik güzelliğinin yanı sıra, boylarında, şekillerinde ve sıralanışlarındaki ufak farklılıklar size tamamen farklı bir ifade kazandırabilir. Gülüş tarzları bu ufak farklılıklardan yola çıkarak size tamamen karakteriniz ve beklentilerinizle örtüşen yeni bir gülümsemenin kapılarını açar. Genel olarak belirlenmiş 3 çeşit gülüş sınıflandırması bulunur. Bunlar çekici gülüş, entellektüel gülüş ve sportif gülüş şeklindedir.

Estetik Gülüş İfadeleri

  • Çekici Gülüş (Sexy Smile) Genel olarak gençlerin diş özelliklerini taşıyan, ön dişlerin yan dişlerden fark edilir biçimde uzun olduğu gülümsemedir. Ön dişler, yaş ilerledikçe aşınmalarla kısalır. Gençler ve daha genç görünmek isteyenlerin tercih etmesi gereken bu gülüş tarzı size çekici ve dinamik bir ifade kazandırır.
  • Entellektüel Gülüş (Sophisticated Smile) Yüze daha olgun ve bilgili bir ifade veren bu gülümsemede, yüzün alt kısmı daha belirgindir. Dişlerin dizilişi yatay bir çizgide, eşit boylardadır. Normalde yaş ilerledikçe eşitlenen diş boylarından esinlenen estetik diş hekimliği olgun bir ifadeye sahip olmak isteyenlere bu gülüş alternatifini sunmaktadır.
  • Sportif Gülümseme ( Sporty Smile ) Ön kesici dişlerin yan kesicilerden az miktarda uzun olduğu bu gülüş ifadesi, entelektüel ve çekici gülüşün ortalaması bir yapıdadır. Entelektüel gülüşün ciddi yapısından ve çekici gülüşün genç ifadesinden farklı olan sportif gülüş, kişiye kattığı canlı ve sıcak bir yapıyla en sık tercih edilen gülüş şeklidir.

Tüm estetik gülüş tasarımları yapı ve renk bakımından oluşan bozuklukları ortadan kaldırıp, size sağlıklı bir ifade kazandırırken, estetik açıdan da son derece tatmin edicidir. Doğru yapılan bir gülüş tasarımıyla, estetik dişlere sahip olduğunuz gibi, daha genç, daha çekici, hatta isterseniz daha olgun görünebilirsiniz. Günümüzde diş estetiğinin gençleştiren etkisi, diğer estetik operasyonlardan daha zahmetsiz ve hızlı sonuç vermesiyle her geçen gün daha fazla rağbet görmeye devam ediyor.