Ortodonti tedavisi, genellikle tel tedavisini akla getirir. Bir çok kişi metal tel ile yıllar boyunca yaşama fikrinden çekindiği için, doktora gitmekten bile vazgeçer. Ancak ortodonti, dişlerin gelişimsel şekil bozukluklarının teşhis ve tedavisini üstlenen, önemli ve faydalı bir bilim dalıdır. Günümüzde teknolojinin de ilerlemesiyle, ortodonti alanında da alternatif yaklaşımlar, daha kısa süren ve kişinin ihtiyacına özel farklı tedaviler ortaya çıkmıştır.

Güzel gülümseme, hem sosyal yaşam hem sosyal medya kullanımda öne çıkan ve sadece estetik açıdan değil, daha samimi ve dikkat çekici olmayı sağlayan özelliklerimizin başında geliyor. Gülüş estetiğine yönelik tedaviler, her geçen gün çok daha fazla ön plana geçiyor.

Yakın geçmişe kadar, ortodontik tedaviler sadece çocukluk ve ergenlik dönemlerinde uygulanabilir anlayışı yaygındı. Halbuki her yaş için geçerli olan tedaviler, bugün sıklıkla yetişkin hastalar tarafından da tercih ediliyor. Sadece estetik bir gülümsemeyi değil, doğru kapanış, doğru çiğneme gibi işlevsel düzelmeleri ve dişlerin sağlığını doğrudan etkileyen çapraşıklık bozukluklarını da etkiler.

Klasik ortodontide dişlerin üzerine yerleştirilen, genellikle sabit braketler kullanılıyordu. Gelişen teknoloji ve tekniklerle, şeffaf braketler, görünmeyen braketler ve şeffaf plaklarla çok sayıda tedavi seçeneği mevcut.

Şeffaf plak uygulamasında kişinin tedavi planına özel olarak üretilen bir dizi şeffaf plak, 7-10 günlük aralıklarla değiştirilir ve her bir plan dişlerin ölçülen hareketini sağlar. Yeme içme ve diş bakımı kolaylığıyla konforlu, neredeyse görünmeyen yapısıyla estetik açıdan rahat olan şeffaf plak tedavisi, son yıllarda sıklıkla tercih edilen ortodonti tedavileri arasında yer alıyor.

Estetik ve sağlıklı gülümsemek için, kendi dişlerinizle yapılacak gülüş tasarımı diyebileceğimiz ortodonti tedavisiyle ilgili kendinize uygun seçenekleri ve tedavileri merak ediyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diş Tedavileri

Deneyimli ekibimizden bilgi ve Dr. Mehmet Kazandı’dan randevu almak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Al