İmplant tedavisi hakkında bilinen bazı yanlışlar ve korkular, hastanın tedavi olmaktan kaçınmasına sebep olmaktadır. Bu bakımdan tedavi prosedürü, implantı düşünen hastalarımıza faydalı bir kaynaktır.

Randevunuzdan önce yapacağınız en önemli şey uykunuzu almak ve tedaviyi kafanızda fazla büyütmemektir. İmplantın yerleştirilmesinden birkaç gün önce, ağzınızda enfeksiyon bulunması ihtimaline karşılık, antibiyotik ve anti bakteriyel gargaralar kullanmanız gerekebilir. Ayrıca, randevunuza erken gelerek aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Kliniğe geldiğinizde, ilk olarak uygulayacak ve çalışılacak alan uyuşturacaktır. Bu süreçte sevdiğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz. Tek bir implant yerleşimi aşağı yukarı 15-30 dakika sürmektedir.

Uygulama sonrası evinize gittiğinizde anestezinin etkisi birkaç saat sürmektedir.  Ağrı kesiciler ile diş etlerinde oluşabilecek şişme ve yumuşak dokularda oluşabilecek ağrıyı engelleyebilirsiniz. Bu prosedürün, ertesi gün işinize dönmeniz ve normal yaşantınıza devam etmenize engel olacak bir travmaya sebep olmayacağına emin olabilirsiniz.

İmplantlar, yaklaşık %90’lık bir başarı oranı ve uzun ömrü sayesinde eksik dişlerin yerini doldurmak için en geçerli tedavi yöntemidir.